Resultater indenfor henholdsvis lager- og chauffør ved DM for transportlærlinge 2017

Lager DM 2017

Samlet resultat for DM for lagerlærlinge 2017

1. Benjamin Z. T. Rasmussen, Pantom A/S

2. Patrick Bak Deluga, RengøringsLageret

3. Dennis Vestbo Hattesen, Creme Fraiche

Se resultaterne

 

Teori

1. Dennis Vestbo Hattesen, Creme Fraiche

2. Patrick Bak Deluga, RengøringsLageret

3. Benjamin Z. T. Rasmussen, Pantom A/S

Se resultaterne

 

Varesalg

1. Dennis Vestbo Hattesen, Creme Fraiche

2. Julie Jensen, Aalborg Gummivarefabrik A/S

3. Benjamin Z. T. Rasmussen, Pantom A/S

Se resultaterne

 

Manøvrering af GT

1. Benjamin Z. T. Rasmussen, Pantom A/S

2. Sigurd Frederik Rasmussen, Prime Cargo A/S

3. Patrick Bak Deluga, RengøringsLageret

Se resultaterne

 

Præcision GT

1. Benjamin Z. T. Rasmussen, Pantom A/S

2. Sigurd Frederik Rasmussen, Prime Cargo A/S

3. Alexander Larsen, Beredskabsstyrelsen Herning

Se resultaterne

 

Stuvning

1. Dennis Vestbo Hattesen, Creme Fraiche

2. Patrick Bak Deluga, RengøringsLageret

3. Alexander Larsen, Beredskabsstyrelsen Herning

Se resultaterne

 

Chauffør DM 2017

Samlet resultat for DM for chaufførlærlinge 2017

1. Jonas Rasmussen, Johannesen Kran og Maskintransport

2. Mike Pedersen, Tvis Vognmandsforretning A/S

3. Andreas Løth Svendsen, AVAR A/S

Se resultaterne

 

Teori

1. Jonas Rasmussen, Johannesen Kran og Maskintransport

2. Mike Pedersen, Tvis Vognmandsforretning A/S

3. Nicklas Nielsen, K. Knudsen A/S

Se resultaterne

 

Modulvogntog

1. Jonas Rasmussen, Johannesen Kran og Maskintransport

2. Nicolai Bjørn Rasmussen, Vognmand Erik Duus

3. Mike Pedersen, Tvis Vognmandsforretning A/S

3. Christina Baden Lottrup, EEC. Vamdrup ved Erling E. Christoffersen

Se resultaterne

 

Almindelig vogntog

1. Jonas Rasmussen, Johannesen Kran og Maskintransport

2. Stefan Pold, Frode Laursen

3. Lasse Baden Ulrichsen, Danske Fragtmænd, Esbjerg

Se resultaterne

 

Kran

1. Andreas Løth Svendsen, AVAR A/S

2. Mike Pedersen, Tvis Vognmandsforretning A/S

3. Nicolai Bjørn Rasmussen, Vognmand Erik Duus

Se resultaterne

 

Lastfordeling og lastsikring

1. Mike Pedersen, Tvis Vognmandsforretning A/S

2. Lasse Baden Ulrichsen, Danske Fragtmænd, Esbjerg

3. Nicklas Nielsen, K. Knudsen A/S

Se resultaterne

 

 

Nyheder

Nyhedsbrev - udgives hver fredag