Lager DM 2016
Samlet resultat for DM for lagerlærlinge 2016
1. Emil Larsen, Ove Wrist & Co A/S, AMU Nordjylland
2. Vicky Holm Obel, Nomeco A/S, TEC
3. Benjamin Zacharias Trumulis Rasmussen, Pantom A/S, TEC
Teori
1. Torben Lund Rosendahl, Danske Fragtmænd A/S, EUC Lillebælt
2. Vicky Holm Obel, Nomeco A/S, TEC
3. Nikolaj Dehn Jensen, Keflico A/S, AMU Nordjylland
3. Patrick Bak Deluga, Rengøringslageret, AMU Nordjylland
Varesalg
1. Vicky Holm Obel, Nomeco, TEC
2. Benjamin Zacharias Trumulis Rasmussen, Pantom A/S, TEC
3. Jeppe Johansen, Fashion Brands Inc. A/S, AMU Nordjylland
Manøvrering af GT
1. Nikolaj Dehn Jensen, Keflico A/S, AMU Nordjylland
2. Allan Lundgård Jensen, Sand Spedition, UC Holstebro
3. Mehmet Yüksen, A/S Metalcenteret Niels Chr.Maibohms Eftf.,TEC
Præcision GT
1. Emil Larsen, Ove Wrist & Co A/S, AMU Nordjylland
2. Ronnue Vestergaard Thuesen, Vestas Manufacturing A/S, UC Holstebro
3. Patrick Lauridsen, Boconcept Herning, UC Holstebro
3. Allan Lundgård Jensen, Sand Spedition, UC Holstebro
Stuvning
1. Emil Larsen, Ove Wrist & Co A/S, AMU Nordjylland
2. Mark Juul, Prime Cargo A/S, EUC Lillebælt
3. Søren Larsen, Hørkram Foodservice A/S, Selandia
Se de samlede resultater for lagerlærlinge her
Chauffør DM 2016
Samlet resultat for DM for chaufførlærlinge 2016
1. Mathias Christophersen, Aalborg Vognmandsforretning A/S, AMU Nordjylland
2. André Arnfinsson Jacobsen, Vognmand Bomholt A/S, Aarhus TECH
3. Morten Andersen, Thomas Skjøth, SDE
Teori
1. Mathias Christophersen, Aalborg Vognmandsforretning A/S, AMU Nordjylland
2. Kenneth Johannesen, A.Sømod A/S, TEC
2. Michael Faartoft Jørgensen, Vognmand Hans Skov Christensen, UC Holstebro
2. André Arnfinsson Jacobsen, Vognmand Bomholt A/S, Aarhus TECH
Modulvogntog
1. Morten Andersen, Thomas Skjøth, SDE
2. Mads Jæger Jørgensen, Peter Juel Transport, SDE
3. Martin Hedegaard Wullum, Tvis Vognmandsforretning, UC Holstebro
Trækker-sættevogn
1. Poul Erik Nielsen, Svenstrup Vognmandsforretning A/S, AMU Nordjylland
2. Mike Laugesen Soll, Vognmandsfirmaet Ejvind Hviid A/S, EUC Lillebælt
3. Emil Buhl Larsen, DKI Logistics, EUC Lillebælt
Lastfordeling og lastsikring
1. Casper Jakobsen, K.Madsen Transport ApS, Tradium
2. André Arnfinsson Jacobsen, Vognmand Bomholt A/S, Aarhus TECH
3. Mads Glenn Møller, Flemming Krogh A/S, EUC Lillebælt
Kran
1. Mathias Christophersen, Aalborg Vognmandsforretning A/S, AMU Nordjylland
2. Mads Jæger Jørgensen, Peter Juel Transport, SDE
3. André Arnfinsson Jacobsen, Vognmand Bomholt A/S, Aarhus TECH