DM for transportlærlinge 2021

Resultater inden for henholdsvis lager- og chauffør ved DM for transportlærlinge 2021

Chauffør DM 2021

Samlet resultat for Chauffør DM 2021

1. Nicky W. Pedersen, Stavnskær Fragt A/S
2. Alexander Ravnsgård Pedersen, Interfjord A/S
3. Mathias Vedel Højer Christensen, Aalborg Vognmandsforretning

Se resultaterne 

 

Teori DM 2021

1. Alexander Ravnsgård Pedersen, Interfjord A/S
2. Nicky W. Pedersen, Stavnskær Fragt A/S
3. Mads Hauge Brodersen, Kronborg Transport Aps

Se resultaterne

 

Trækker og sættevogn DM 2021

1. Nicky W. Pedersen, Stavnskær Fragt A/S
2. Alexander Ravnsgård Pedersen, Interfjord A/S
3. Daniel Helsinghoff Andsager

Se resultaterne

 

Forvogn-hænger DM 2021

1. Mads Hauge Brodersen, Kronborg Transport Aps
2. Bartlomiej Andrzej Winiarczyk, HV-Transport A/S
3. Mathis Vedel Højer Christensen, Aalborg Vognmandsforretning

Se resultaterne

 

Kran DM 2021

1. Mathias Vedel Højer Christensen, Aalborg Vognmandsforretning
2. Carl-Emil Hansen, Olaf Jensen A/S
3. Nicky W. Pedersen, Stavnskær Fragt A/S

Se resultaterne

 

Lastfordeling/lastsikring DM 2021

1. Carl-Emil Hansen, Olaf Jensen A/S
2. Alexander Ravnsgård Pedersen, Interfjord A/S
3. Nicky W. Pedersen, Stavnskær Fragt A/S

Se resultaterne

Lager DM 2021

Samlet resultat for Lager DM 2021

1. Mathias Søttrup Schunck, Aalborg Gummivare Fabrik
2. På en delt andenplads kom Mikkel Slyk Jacobsen, Actona Company og Christian Marsbøll Wendelboe, Kødgrossisten Aps

Se resultaterne

 

Teori DM 2021

1. Bolette Beith Christiansen, Carsoe A/S
2. Linette Jensen, F&H Of Scandinavia
3. Mikkel Slyk Jacobsen, Actona Company

Se resultaterne

 

Varesalg DM 2021

1. Pernille Sisse Jensen Christensen, Frode Laursen A/S
2. Bolette Beith Christiansen, Carsoe A/S
3. På en delt tredjeplads kom Linette Jensen, F&H Of Scandinavia, og Christian Marsbøll Wendelboe, Kødgrossisten Aps

Se resultaterne

 

Stuvning i containere DM 2021

1. Mikkel Slyk Jacobsen, Actona Company
2. Mathias Søttrup Schunck, Aalborg Gummivare Fabrik
3. Linette Jensen, F&H Of Scandinavia

Se resultaterne

 

Præcision GT (vandtønde m.m.) DM 2021

1. Mathias Søttrup Schunk, Aalborg Gummivare Fabrik
2. Rasmus Jørgensen, Danske Fragtmænd DTC - Vejle
3. Christian Marsbøll Wendelboe, Kødgrossisten Aps

Se resultaterne

 

Manøvrering truck (langgods) DM 2021


1. Pernille Sisse Jensen Christensen, Frode Laursen A/S
2. Christian Marsbøll Wendelboe, Kødgrossisten Aps
3. Mikkel Slyk Jacobsen, Actona Company

Se resultaterne