DM for transportlærlinge 2022

Resultater inden for henholdsvis lager- og chauffør ved DM for transportlærlinge 2022.

OBS. Den seneste uge har der været enkelte fejl i resultaterne her på siden. Det beklager vi, og det er rettet.

Chauffør DM 2022

Samlet resultat for Chauffør DM 2022

1. Bjørn Sofus Nielsen, Stokholm Transport
2. Victor Gødvad Sørensen, Aps. Arthur Andersen Transport
3. Mads Vinther Andersen, Danish Agro, Vrå

Se resultaterne

 

Teori DM 2022

1. Oliver Henriksen, Peder Olsen & Søn Odense
2. På en delt andenplads kom Mads Vinther Andersen, Danish Agro, Vrå og Bjørn Sofus Nielsen, Stokholm Transport

Se resultaterne

 

Trækker og sættevogn DM 2022

1. Victor Kløjgaards Nielsen, Ejler Chri. Knudsen A/S
2. Bjørn Sofus Nielsen, Stokholm Transport
3. Oliver Henriksen, Peder Olsen & Søn Odense

Se resultaterne

 

Forvogn-hænger DM 2022

1. Magnus Lund Johansen, Danish Agro, Galten
2. Bjørn Sofus Nielsen, Stokholm Transport
3. Victor Gødvad Sørensen, Aps. Arthur Andersen Transport

Se resultaterne

 

Kran DM 2022

1. Victor Gødvad Sørensen, Aps. Arthur Andersen Transport
2. Magnus Lund Johansen, Danish Agro, Galten
3. Mikkel Hoff, Mogens Jensen Vognmandsvirksomhed

Se resultaterne

 

Lastfordeling/lastsikring DM 2022

1. Emil Bach Hovgaard, LM Transport Ans A/S
2. Christopher Eldrup Rasmussen, Ebberup Vognmandsforretning
3. Mads Vinther Andersen, Danish Agro, Vrå

Se resultaterne

 

Lager DM 2022

Samlet resultat for Lager DM 2022

1. Jakob Sydow Poulsen, Otto Schachner
2. Rasmus Bielidt Jørgensen, Danske fragtmænd
3. Bolette Beith Christiansen, Carsøe

Se resultaterne

 

Teori DM 2022

1. På en delt førsteplads kom Bolette Beith Christiansen, Carsøe og Rasmus Bielidt Jørgensen, Danske fragtmænd
3. Pernille Sisse Jensen Christensen, Frode Laursen A/S

Se resultaterne

 

Varesalg DM 2022

1. Pernille Sisse Jensen Christensen, Frode Laursen A/S
2. Rasmus Bielidt Jørgensen, Danske fragtmænd
3. Christian Marsbøll Wendelboe, To Øl

Se resultaterne

 

Stuvning i containere DM 2022

1. På en delt førsteplads kom Linette Jensen, F&H A/S og Christoffer Kjølhede, Jørgen Jensen Distribution A/S
3. Jakob Sydow Poulsen, Otto Schachner

Se resultaterne

 

Præcision GT (vandtønde m.m.) DM 2022

1. Jakob Sydow Poulsen, Otto Schachner
2. Linette Jensen, F&H A/S
3. Christoffer Kjølhede, Jørgen Jensen Distribution A/

Se resultaterne

 

Manøvrering truck (langgods) DM 2022

1. Christian Marsbøll Wendelboe, To Øl
2. Simon Jacobsen, EET Group A/S
3. Merle Bøgel, Basf

Se resultaterne