Resultater indenfor henholdsvis lager- og chauffør ved DM for transportlærlinge 2018

Lager DM 2018

Samlet resultat for DM for lagerlærlinge 2018

1. Luc Minh Nguyen, Wexøe A/S

2. Frederik Andersen, LM Lagerhotel

3. Jannik Thøgersen, Danske Fragtmænd

Se resultaterne

 

Teori

1. Luc Minh Nguyen, Wexøe A/S

2. Mathias Nielsen, Lundsøe

3. Lasse Loch Holgersen, LEGO System

Se resultaterne

 

Varesalg

1. Luc Minh Nguyen, Wexøe A/S

2. Jannik Thøgersen, Danske Fragtmænd

3. Frederik Andersen, LM Lagerhotel

Se resultaterne

 

Manøvrering af GT

1. Luc Minh Nguyen, Wexøe A/S

2. Frederik Andersen, LM Lagerhotel

3. Jannik Thøgersen, Danske Fragtmænd

Se resultaterne

 

Præcision GT

1. Frederik Andersen, LM Lagerhotel

2. Mathias Nielsen, Lundsøe

3. Mathias Hagelund Nielsen, Bilka Herning

Se resultaterne

 

Stuvning

1. Jannik Thøgersen, Danske Fragtmænd

2. Frederik Andersen, LM Lagerhotel

3. Lasse Loch Holgersen, LEGO System

Se resultaterne

 

Chauffør DM 2018

Samlet resultat for DM for chaufførlærlinge 2018

1. Emil Gramstrup Larsen, N.C. Christensen & Sønner A/S

2. Mikkel Juul Vestergaard Kristensen, Vognmand Erling Andersen

3. Christoffer Agerholm, Mollerup Mølle

Se resultaterne

 

Teori

1. Emil Gramstrup Larsen, N.C. Christensen & Sønner A/S

2. Jonas Chr. Hansen, Vendelbo Spedition

3. Mikkel Juul Vestergaard Kristensen. Vognmand Erling Andersen

Se resultaterne

 

Trækker og sættevogn

1. Mads Sejr Porup Worm, Frode Laursen A/S

2. Niklas Leach Elkær Nielsen, Autobude A/S

3. Mikkel Juul Vestergaard Kristensen. Vognmand Erling Andersen

Se resultaterne

 

Forvogn - hænger

1. Emil Gramstrup Larsen, N.C. Christensen & Sønner A/S

2. Christoffer Agerholm, Mollerup Mølle

3. Mikkel Juul Vestergaard Kristensen. Vognmand Erling Andersen

Se resultaterne

 

Kran

1. Mikkel Juul Vestergaard Kristensen. Vognmand Erling Andersen

2. Christoffer Agerholm, Mollerup Mølle

3. Mathias Dubgaard Thomsen, Torben Rafn A/S

Se resultaterne

 

Lastfordeling og lastsikring

1. Mads Sejr Porup Worm, Frode Laursen A/S

2. Michael Røntoft Pedersen, Esbjerg Fragtcentral

3. Emil Gramstrup Larsen, N.C. Christensen & Sønner A/S

Se resultaterne

 

 

Nyheder

Nyhedsbrev - udgives hver fredag