Resultater indenfor henholdsvis lager- og chauffør ved DM for transportlærlinge 2016

Lager DM 2016


Samlet resultat for DM for lagerlærlinge 2016

1. Emil Larsen, Ove Wrist & Co A/S, AMU Nordjylland

2. Vicky Holm Obel, Nomeco A/S, TEC

3. Benjamin Zacharias Trumulis Rasmussen, Pantom A/S, TEC



Teori

1. Torben Lund Rosendahl, Danske Fragtmænd A/S, EUC Lillebælt

2. Vicky Holm Obel, Nomeco A/S, TEC

3. Nikolaj Dehn Jensen, Keflico A/S, AMU Nordjylland

3. Patrick Bak Deluga, Rengøringslageret, AMU Nordjylland



Varesalg

1. Vicky Holm Obel, Nomeco, TEC

2. Benjamin Zacharias Trumulis Rasmussen, Pantom A/S, TEC

3. Jeppe Johansen, Fashion Brands Inc. A/S, AMU Nordjylland



Manøvrering af GT

1. Nikolaj Dehn Jensen, Keflico A/S, AMU Nordjylland

2. Allan Lundgård Jensen, Sand Spedition, UC Holstebro

3. Mehmet Yüksen, A/S Metalcenteret Niels Chr.Maibohms Eftf.,TEC



Præcision GT

1. Emil Larsen, Ove Wrist & Co A/S, AMU Nordjylland

2. Ronnue Vestergaard Thuesen, Vestas Manufacturing A/S, UC Holstebro

3. Patrick Lauridsen, Boconcept Herning, UC Holstebro

3. Allan Lundgård Jensen, Sand Spedition, UC Holstebro



Stuvning

1. Emil Larsen, Ove Wrist & Co A/S, AMU Nordjylland

2. Mark Juul, Prime Cargo A/S, EUC Lillebælt

3. Søren Larsen, Hørkram Foodservice A/S, Selandia

 

Se de samlede resultater for lagerlærlinge her

 

Chauffør DM 2016

 


Samlet resultat for DM for chaufførlærlinge 2016

1. Mathias Christophersen, Aalborg Vognmandsforretning A/S, AMU Nordjylland

2. André Arnfinsson Jacobsen, Vognmand Bomholt A/S, Aarhus TECH

3. Morten Andersen, Thomas Skjøth, SDE



Teori

1. Mathias Christophersen, Aalborg Vognmandsforretning A/S, AMU Nordjylland


2. Kenneth Johannesen, A.Sømod A/S, TEC


2. Michael Faartoft Jørgensen, Vognmand Hans Skov Christensen, UC Holstebro

2. André Arnfinsson Jacobsen, Vognmand Bomholt A/S, Aarhus TECH



Modulvogntog

1. Morten Andersen, Thomas Skjøth, SDE

2. Mads Jæger Jørgensen, Peter Juel Transport, SDE

3. Martin Hedegaard Wullum, Tvis Vognmandsforretning, UC Holstebro


Trækker-sættevogn

1. Poul Erik Nielsen, Svenstrup Vognmandsforretning A/S, AMU Nordjylland

2. Mike Laugesen Soll, Vognmandsfirmaet Ejvind Hviid A/S, EUC Lillebælt

3. Emil Buhl Larsen, DKI Logistics, EUC Lillebælt



Lastfordeling og lastsikring

1. Casper Jakobsen, K.Madsen Transport ApS, Tradium

2. André Arnfinsson Jacobsen, Vognmand Bomholt A/S, Aarhus TECH

3. Mads Glenn Møller, Flemming Krogh A/S, EUC Lillebælt



Kran

1. Mathias Christophersen, Aalborg Vognmandsforretning A/S, AMU Nordjylland

2. Mads Jæger Jørgensen, Peter Juel Transport, SDE

3. André Arnfinsson Jacobsen, Vognmand Bomholt A/S, Aarhus TECH

 

Se de samlede resultater for chaufførlærlinge

Nyheder

Nyhedsbrev - udgives hver fredag